Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Chrysler „оut“, Lancia „in“
 
Spodeli
08 June 2010, 17:45


Chrysler „оut“, Lancia „in“  Chrysler „оut“, Lancia „in“
Како што и претходно беше најавено, Fiat на европските пазари ќе ги повлече моделите со ознаката Chrysler, а на нивна сметка ќе ја прошири понудата на Alfa...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Имено, во склад со новата политика кај производителот од Торино, моделите на Chrysler ќе ја променат значката со онаа на Alfa, а истиот случај ќе биде применет и преку големата бара, но само во обратна насока. Таму, одделни модели на Lancia, како Delta и сл, би требало да се појават како модели со ознаки на Chrysler. Како пример, можеме да ја навестиме неодамна претставениот „концептна“ Chrysler Delta.

Секако, Fiat групацијата ќе се послужи и со дистрибутивната мрежа на Chrysler во САД. Се очекува во брзо време преку другата страна на Атлантикот да преминат Fiat 500 и неколку модели на Alfa, како и споменатата Delta so ознака на Chrysler.

Па така, треба да се спомне дека обединувањето на Chrysler и Lancia во Европа, ќе допринесе до намалување на продажната мрежа. Почетокот на ова обединување се очекува за од прилика една година.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил