Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Audi Q2 претставен на саемот во Женева
 
Spodeli
01 March 2016, 16:34


Audi Q2 претставен на саемот во Женева Audi Q2  Audi Q2 претставен на саемот во Женева
Audi во Женева и официјално го претстави најновиот член на “Q” семејството – моментално најмалиот СУВ во својата понуда, моделот Q2...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
После многубројните најави и тизери, Audi во Женева и официјално го претстави новиот член на семејството “Q”, моделот Q2! Станува збор за модел кој ќе ја прошири понудата на премиум автомобили од Инголштат, со желба да му конкурира на Mini Countryman, во се попопуларниот сегмент на компактни кросовери.
 
 
Audi наведува дека новиот Q2 е единствениот мини-СУВ (со должина од 4,19 метри) доволно комфорен да превезе петмина патници, а на располагање се наоѓа и багаж со зафатнина од 405 литри (1050 литри кога ќе се спуштат задните седишта).
 
 
Основниот мотор е троцилиндарски турбо-бензински 1.0 TFSI  мотор со моќност од 115 коњски сили, додека врвот на понудата претставува бензински 2.0 TFSI, како и популарниот 2.0 TDI, двата со моќност од 190 коњски сили.
 
 
Сепак, се очекува ека најпродаван модел во гамата ќе биде оној опремен со 1.6 литарски TDI мотор со 115 коњски сили, популарен дури и од слабиот 2.0 TDI со 150 коњски сили.
 
 
Цената официјално се уште не е соопштена, но се очекува дека ќе стартува од околу 27.000 евра.
 

Audi Q2
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил