Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Започна одбројувањето до премиерата на новата ѕверка на Bugatti
 
Spodeli
25 February 2016, 09:52


Започна одбројувањето до премиерата на новата ѕверка на Bugatti   Започна одбројувањето до премиерата на новата ѕверка на Bugatti
Наследникот на моделот Veyron официјално ќе биде представен на автомобилскиот саем во Женева, во вторник на 1 март во 9:45 часот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Bugatti Chiron, кој како што велат, означува продор во нова димензија, ќе има потешка задача – да го надмине Veyron кој долго време беше на врвот во автомобилската индустрија.
 
 
Според раните информации кои можевме да ги видиме и прочитаме, Chiron под поклопецот ќе има 8.0 литарски quad-turbo W16 мотор способен да развие 1.500 коњски сили и 1.500 Nm. Тоа би требало да биде доволно за автомобил кој до 100 километри на час ќе забрзува за 2,3 секунди и ќе развива неверојатни 470-480 километри на час, иако овие бројки засега се уште не се официјално потврдени.
 
Bugatti најави дека производството ќе биде ограничено на 500 примероци, од кои наводно поголемиот дел веќе се резервирани. Цената за сега не е позната, но се очекува дека истата ќе изнесува преку 2 милиони евра.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил