Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Откриена строго чувана тајна: Вака се произведуваат новите Tesla автомобили
 
Spodeli
25 February 2016, 09:43


Откриена строго чувана тајна: Вака се произведуваат новите Tesla автомобили  Откриена строго чувана тајна: Вака се произведуваат новите Tesla автомобили
Компанијата Tesla Motors за прв пат објави видео од својата фабрика кое прикажува како изгледа дел од производството на електричните автомобили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Фабриката на компанијата Tesla Motors е една од најнапредните на светот. Се наоѓа во Фремонт во Калифорнија и се простира на речиси половина милион метри квадратни, а како изгледа производството на електричните автомобили во неа, покажа и најновото видео кое е објавен на нивниот официјален YouTube канал.
 
 
Видеото наречен “Symphony of robots building Model X” трае само 15 секунди, а на истото може да се погледнат роботите кои прецизно ги склопуваат автомобилите, произведувајќи и до 100.000 возила годишно.
 
Сопственикот на Tesla Motors, Елон Маск, обично е навистина таинствен околу тоа што се случува во неговите фабрики, па оваа видео снимка е првата која покажа како изгледа производството на електрични возило, поконкретно за новиот Model X автомобил.
 
Се очекува дека овој модел во продажба ќе се појави во текот на оваа година, и ќе чини 80.000 долари.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил