Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Протече на интернет: Volvo во Женева го претставува V90
 
Spodeli
15 February 2016, 19:34


Протече на интернет: Volvo во Женева го претставува V90   Протече на интернет: Volvo во Женева го претставува V90
Volvo V90 иако својата премиера ќе ја доживее на саемот во Женева, тој веќе се појави онлајн...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Фотографиите од новиот модел на Volvo, караванот V90, само што протекоа на интернет, а официјалната премиера се очекува на Саемот за автомобили во Женева.
 
 
Иако својата официјална премиера ќе ја има на предстојниот Саем за автомобили во Женева, Volvo V90 веќе се појави “онлајн”, потоа, фотографиите од моделот вчера протекоа на интернет.
 
 
Како што се очекуваше, Volvo кај караванот остана доследен на дизајнерскиот правец на моделот S90, со очекувани измени на задниот дел на каросеријата, карактеристична за овој тип на возила.
 
 
Визуелно, моделот V90 своето потекло го влече од Volvo Concept Estate студијата, која пред две години, дебитираше исто така на Саемот за автомобили во Женева.
 
 
Автомобилот е базиран на SPA платформа на Volvo, а се очекува да користи идентична палета на агрегати, како и лимузината S90, односно 2,0 литарски D4 и D5 турбо дизели, како и бензински T5 и T6 мотори (Т6 со механички компресор), со најсилниот T8 plug-in hibrid (T6 со електромотор).
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил