Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
Насловна > Новости > Совети за безбедност > Нема да верувате за што се користи оваа направа во вашиот автомобил!
 
Spodeli
06 February 2016, 18:18


Нема да верувате за што се користи оваа направа во вашиот автомобил!  Нема да верувате за што се користи оваа направа во вашиот автомобил!
Има една кратка ракета, лево од вашиот волан, која има една многу интересна функција...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Извинете за насловот, ама морав да Ве привлечам да кликнете. Дечки и девојки, стварно, користете трепкач. Лесно е и не ги нервира другите во сообраќајот. Плус, поубаво и за вас - почесто ќе Ве пуштаат во друга лента ако им покажете дека сакате да свртите таму.

Исто, има и други учесници во сообраќајот. Можеби мислите дека ако нема автомобил позади Вас не треба да означите каде ќе свртите, но помислете на пешакот напред. Помислете на детето што се мисли дали да помине во тој момент.

Ајде да почнеме сите да даваме трепкачи - можам да се кладам дека во Македонија процентот на возачи кои пазат е само 10%. Можеме подобро од ова, нели? Само колективно можеме да ја подобриме безбедноста во сообраќајот, па затоа почнете да им трепкате на сите ;)

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Совети за безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил