Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Видео: Мега Yugo со два V8 мотори и 900 КС - вистинска ракета!
 
Spodeli
26 January 2016, 13:01


Видео: Мега Yugo со два V8 мотори и 900 КС - вистинска ракета! Zastava Yugo 45 Видео: Мега Yugo со два V8 мотори и 900 КС - вистинска ракета!
Веројатно не вреди да се каже, но обичното Yugo секако дека не е доволно брзо за ентузијастите - затоа и често се тјунирани. Сепак, овој тјунинг оди неколку скалила погоре и конкурира на супер автомобилите!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На следното видео можете да видите каква идеја имаат Американците за најпопуларниот автомобил од Југославија. Иако кај нив служи пред се за потсмев, на оваа изведба никој нема да може да се смее - има два V8 агрегати од Chevrolet Eldorado од 1968 година, едниот поставен напред, другиот позади.

Вкупната сила изнесува 900 КС, што за малата каросерија на Yugo е веројатно и повеќе од доволно, а бидејќи погонот е на сите четири тркала, очекувајте ракетни забрзувања.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил