Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Новиот Volvo S60 доаѓа во 2017 или 2018 година
 
Spodeli
15 January 2016, 12:27


Новиот Volvo S60 доаѓа во 2017 или 2018 година Volvo S60  Новиот Volvo S60 доаѓа во 2017 или 2018 година
Според одредени извори, следната генерација на Volvo S60 на пазарот би требало да стигне најдоцна за две години...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Според одредени извори, следната генерација на Volvo S60 на пазарот би требало да стигне најдоцна за две години, ако не и порано. Имено, Motor Trend најавува, повикувајќи се на инсајдерски извори дека новата генерација на комапктен шведски седан на купувачите ќе им биде достапен веќе од 2017, или најдоцна од 2018 година.
 
 
Овој модел ќе биде под големо влијание на позитивно критикуваниот дизајн на моделот S90 од кој ги позајми основните линии, пропорциите на поединечни детали како и предните LED светла.
 
Исто така, новиот S60 ќе биде достапен во две каросериски изведби, односно верзија со пократко и верзија со подолго меѓуоскино растојание која ќе биде достапна на поединечни пазари каде што производителот оцени дека постои поголем интерес на купувачите за верзијата на моделот со дополнителна понуда на просторот.
 
Новиот S60 ќе биде понапредно возило од својот претходник. Имено, се очекува со вградувањето на последните безбедносни и инфотаимнент состави, а можна е и полу-автономно управување. Основата на моторизација ќе ја прават 4-цилиндирчен мотор, а плаг-ин хибридната верзија доаѓа со 3-цилиндричен погон. Најдобрата понуда ќе биде “Polestar” изведбата со сила од над 300 коњски сили, која ќе придвижува 4-цилиндричен компресорски и турбо мотор.
 

Volvo S60
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил