Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > И Mitsubishi ќе ги представи своите креации на саемот во Токио
 
Spodeli
13 January 2016, 19:35


И Mitsubishi ќе ги представи своите креации на саемот во Токио  И Mitsubishi ќе ги представи своите креации на саемот во Токио
Јапонија се подготвува за авто-саемот во Токио...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

  Иако љубителите на автомобилизмот се фокусирано кон CES и Детроит, во тек е подготовката на Токио саемот за автомобили. Повеќето јапонски производители на автомобили веќе ни ги представија своите тјунерски вештини, а сега на ред е Mitsubishi.

Оваа година, Mitsubishi ќе представи два пара на сопствени креации. Некои се фокусирано на отворени, други пак, имаат авантуристички пристап или пак се насочени кон кампување. Двете се базирани на Outlander, додека пак другите на (минибус) Delica.
 
 
Кај “отворените” концепти, преовладуа белата боја со мат-бисер акцент, во комбинација со портокалов трим и спортски-уредени седишта. Верзијата на Outlander вози 20 инчни тркала со off-road гуми, спојлер и багажник за велосипед на покривот. Delica концептот доби преденик браник од јаглерод, ЛЕД светла и 16-инчни тркала.
 
 
Outlander има целосно ново тело, прилагодлива суспензија и 1.500 вати помошен извор на енергија.  Delica верзијата располага со поспортска маска, кабриолет простор и кабина со соба за двајца.
 
 
Ова се само дел од прекрасните креации кои ќе бидат представени на саемот во Токио, а кои гарантираат вистинска автомобилска атракција за љубителите на преработките на познатите автомобили.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил