Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Детроит: Премиерно представен KIA Telluride SUV концептот
 
Spodeli
13 January 2016, 11:54


Детроит: Премиерно представен KIA Telluride SUV концептот  Детроит: Премиерно представен KIA Telluride SUV концептот
Киа Америка представи целосно поразличен СУВ концепт...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Киа Америка представи целосно поразличен СУВ концепт, автомобил, кој најверојатно нема да биде насочен кон Велика Британија. 

На саемот во Детроит беше представен “Telluride”, СУВ концепт на KIA, наменет за американскиот пазар.
 
 
Одлуката за тоа дали овој концепт наскоро ќе излезе од американските производствени погони наскоро ќе се знае, а единствено што е сигурно е дека нема да стигне до Велика Британија.
 
 
Мускулестиот и целосно нов дизајн, го прави поразличен од заоблениот Kia Sorentno. Височината на овој автомобил, во комбинација со аломииниумските тркала прават тој да изгледа моќно, додека предниот крај на автомобилот е реплика на Volvo XC90.
 
 
Интересно е што контролната табла на овој автомобил е поразлична од сите досегашни кои ги изработила оваа компанија, а потврдено е и дека новата Kia ќе представи изобилство на напредна технологија. 
 
 
Од компанијата се уште немаат излезено со став дали новиот SUV ќе дојде и во верзија наменета за седум патници.
Освен Sorentо, последниот “голем” модел на Kia SUV кој се најде на пазарите во САД беше и Mohave, а одредени лица тврдат дека токму овој концепт, ќе биде замена за сегашниот модел.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил