Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > На саемот во Детороит премиерно прикажан Mercedes-AMG S 65 кабриолет
 
Spodeli
13 January 2016, 11:31


На саемот во Детороит премиерно прикажан Mercedes-AMG S 65 кабриолет Mercedes-Benz S-Class На саемот во Детороит премиерно прикажан Mercedes-AMG S 65 кабриолет
Најскапата S-класа на Mercedes премиерно прикажана на саемот во Детроит...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Најскапата S-класа на Mercedes премиерно прикажана на саемот во Детроит, пред да започне со продажба во Велика Британија во април, 2016 година.

Mercedes го представи својот AMG E-класа Кабриолет на саемот во Детроит Mercedes AMG S65 кабриолет, кој има моќност од 621 коњска сила, добиена од 6,0 литарскиот V12 мотор, а за купувачите ќе биде дотапен од април 2016 година во Велика Британија, по цена од околу 200.000 фунти.
 
 
Во моментов, во опсег се наоѓа и S-класа кабриолет С 63, со моќност од 577 коњски сили добиени од V8 мотор, кој од 0 до 100 километри на час забрзува за 3,9 секунди. Претстојниот S 65 модел, користи V12 твин-турбо мотор со 1,000Nm вртежен момент, кој до 100 км/ч забрзува за 4,1 секунди, и покрај зајакнувањето од 175 килограми наменето за кабриолет верзијата.
 
 
Тоа вклучува и електронски ограничена брзина од 250 километри на час, но со доплата се остранува ограничувањето на брзината, доколку навистина се чувствува потребата за искористувањето на моќноста на моторот до крајните граници. Седум-степениот автоматски менувач е стандардниот менувач, кој може да се префрли на мануелен и спортски режим.
 
 
Има мала разлика од C 63 до S 65, вклучувајќи го хромот околу предниот браник, дизајнот на аломиниумските тркала, платетниот кров на автомобилот кој е достапен во црвена, сина, крем и црна боја, а може да се отвори за околу 17 секунди.
 
 
Телото на C 65 кабриолет, ја има истата крутост како и купе верзијата, благодарение на аломиниумот и магнезиумот употребени во неговата изградба.
 
 
Спортски фокусирана воздушна суспензија е стандардна за C 65, со можност за променлива амортизација и избор помеѓу комфорен и спортски режим. Керамичките сопирачки се обпционални, а се вклопуваат во стадардните 20-инчни аломиниумски тркала на аввтомобилот.
 
 
Стандардната опрема за Mercedes-AMG S 65 вклучува целосно кожен ентериер, ЛЕД светла, 360-степени паркинг камера со активна помош за паркирање, стерео и целосен сет на безбедносни карактеристики, кој вклучуваат откривање на пешачки премини, предупредување за крос-сообраќај, автоматско сопирање,  систематски асистент, и системи за откривање на ризици од судир.
 
 
 
 
 

Mercedes-Benz S-Class
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил