Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Buick на саемот во Детроит го представи концептниот модел Avista
 
Spodeli
12 January 2016, 16:39


Buick на саемот во Детроит го представи концептниот модел Avista   Buick на саемот во Детроит го представи концептниот модел Avista
Buick на детроитскиот NAIAS го представи концептниот модел Avista. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Станува збор за атрактивно купе чија задача ќе биде да најави нова насока кога е во прашање дизајнот за овој американски бренд.
 
 
Avista е модерен “Grand Tourer” кој ги поврзува елеганцијата и спортскиот дух, автомобил со динамични и флуидни линии во искомбинирани со врвни возачки перформанси. Ентериерот на возилото е со модерен дизајн и богата опрема каде што доминира дигиталната инструментална табла, панорамскиот кров, четири посебни седишта и слично.
 
 
Avista ја придвижува 3,0 литарски би-турбо V6 мотор со моќност од 400 коњски сили, кој силата ја пренесува преку 8-брзински автоматски менувач. Се претпоставува дека овој модел во основа се темели на Chevrolet Camaro, односно на платформата GM Alpha па со тоа се зголемуваат можностите за продукциска изведба, за која сега нема никакви службени наводи. 
 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил