Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Suzuki подготвен за саемот во Токио кој ни следи
 
Spodeli
04 January 2016, 02:21


Suzuki подготвен за саемот во Токио кој ни следи  Suzuki подготвен за саемот во Токио кој ни следи
Кога ги набројувате јапонските производители на автомобили, не заборавајте го Сузуки, кој го има триото на нови автомобили кое треба да биде прикажано на Автомобилскиот Саем во Токио за неколку недели....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Прв е концептот за активност на вода. Базиран на Ignis, финиширан со мат боја и портокалов акцент, платформа за кану на покривот, металик подвозје и поголеми тркала. Автомобил, кој еспортски насочен, а неговата удобност е класифицирана на врвно ниво.

 
На првиот автомобил од фантастичното Сузуки трио, се приклучува и Hustler, автомобил со груб стил, кој за прв пат го видовме во 2013 година. Новиот Hustler е дефинитивно совршена реинкарнација на постариот модел, опремен со трнливи гуми, заштита на фаровите, подигната суспензија и жолти детали кои даваат впечаток како да е дојден од паинтбал арена. Неговото име го краси и носот на автомобилот, додаток, кој често можеме да го видиме кај Hummer и Land Rover.Последен, но не и најмалку важен е Alto GP, автомобил кој е дефинитивно тркачки настроен, украсен во зелени и сини нијанси позајмени од Suzuki MotoGP моторот, надополнет со јаглеродни валкна. Токму овие автомобили ќе бидат прикажани на Јапонскиот тјунинг саем, заедно со останатите возила на 15 јануари.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил