Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > VW отстапува од слоганот “Das Auto”!
 
Spodeli
24 December 2015, 13:58


VW отстапува од слоганот “Das Auto”!  VW отстапува од слоганот “Das Auto”!
Аферата со дизелите на Volkswagen зема уште една жртва – најголемиот германски производител сега ќе го смени и слоганот “Das Auto”...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Причината за ова е што слоганот не е во склад со тоа како треба сега Германците да ја комуницираат публиката. “Das Auto” во превод значи „Автомобилот“, што е моќен слоган и кажува дека производителот ги прави апсолутно најдобрите автомобили, што е дури и претенциозно, но после аферата, ваквиот слоган само дава поголема тежина на проблемите кои ги имаше VW изминатиов период.

Имено, бордот на директори одлучил дека брендот сега мора да покажува скромност и понизност, како и тоа дека VW е еден од лидерите во донесувањето на нови технологии. Слоганот инаку ќе биде променет на сите пазари низ светот, што значи дека тоа ќе се случи и кај нас.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил