Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Volkswagen наскоро ќе претстави нов електричен концепт
 
Spodeli
13 December 2015, 17:18


Volkswagen наскоро ќе претстави нов електричен концепт  Volkswagen наскоро ќе претстави нов електричен концепт
Германскиот производител наводно планира повторно да го заживее класичниот изглед на моделот Microbus и тоа преку електричен концепт кој ќе биде претставен набрзо...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Официјалната промоција на концептот ќе се случи на 2016 Consumer Electronics Show, а првиот „тизер“ за возилото сугерира футуристички дизајн со осветлена маска и обновени фарови. Според неофицијални информации, изгледот на концептот се карактеризира се повеќе визуелни детали кои потсетуваат на комбето, вклучувајќи кратки надвисувања, широк D-столб и коцкеста естетика.

VW сака да го искористи овој концепт, како начин да го посочи правецот кон иднината и веројатно да ги охрабри посетителите на CES да ја заборават сегашноста на компанијата. Возилото ќе биде претставено на 5-ти јануари од страна на претседателот на марката, при што тој ќе зборува за најновите случувања на полето на електро - мобилноста како и за следната генерација на поврзување.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил