Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Tesla нуди 1.650 слободни работни места ширум светот
 
Spodeli
09 December 2015, 22:07


Tesla нуди 1.650 слободни работни места ширум светот  Tesla нуди 1.650 слободни работни места ширум светот
Американската компанија располага со 1.649 слободни работни места ширум светот, така што не е неопходно да се преселите во Калифорнија за да добиете вработување...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ако сте во потрага по работа во автомобилската индустрија, посетете ја страницата за ангажман во Tesla, бидејќи производителот на електрични возила во моментов масовно вработува. Американската компанија располага со 1.649 слободни работни места ширум светот, така што не е неопходно да се преселите во Калифорнија за да добиете вработување. Tesla ќе ангажира техничари за возила во Норвешка, како и советници за продажба во Франција и Германија.

Компанијата има намера да вработи уште неколку инженери кои би работеле на нејзината технологија за автономно возење, а кандидатите за оваа позиција ќе имаат можност да се сретнат лично со шефот на Tesla Motors, Илон Маск. Во серија на твитови, Маск неодамна истакна дека новите работници нема да треба да имаат задолжително искуство во автомобилската индустрија, а тој самиот ќе го води интервјуто со нив. Неодамна тимот изгуби важен член, кога Google го најми главниот програмер, Роберт Роуз.

Меѓутоа, треба да се знае дека и покрај огромниот број на слободни позиции, во Tesla не е така лесно да се добие вработување: 

„Во последните 14 месеци имавме 1,5 милиони апликации од целиот свет“, изјави потпретседателот за човечки ресурси, Арнон Гешури. Сепак, доколку успеете да велезете во тимот на Tesla Motors, очекувајте извонредна работна средина и голем број на привилегии.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил