Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Volvo дополнително го претстави S90
 
Spodeli
08 December 2015, 22:06


Volvo дополнително го претстави S90  Volvo дополнително го претстави S90
Откако минатата недела се одржа официјалната промоција на големиот шведски седан кој сериозно им се заканува на етаблираните германски конкуренти, Volvo сега објави и видео записи преку кои имаме уште подобар увид во овој новитет...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Многумина негодуваа кога пред неколку години одекна веста дека Volvo е купен од страна на кинескиот Geely, но се чини дека тоа беше вистински потег и за двете страни. Шведскиот производител неодамна го претстави XC90 кој оствари одлични резултати во однос на почетната продажба и сосема добро го најави освежувањето на целата понуда.

Сега пристигна и новиот S90, наследник на S80, со кој новитетот практично и нема допирни точки, а се чини дека Volvo во него има достоен конкурент за германското трио...

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил