Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Нема да верувате каква експлозивна моќ се крие во оваа Lada 2104
 
Spodeli
05 December 2015, 18:14


Нема да верувате каква експлозивна моќ се крие во оваа Lada 2104  Нема да верувате каква експлозивна моќ се крие во оваа Lada 2104
Терминот „sleeper car“ се користи за автомобили со високи перформанси но скромен екстериер, каков што е случајот со оваа Lada 2104, во караван изведба, која располага со неверојатни 400 КС...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Има ли подобар кандидат за „sleeper car“ од Lada 2104, чиј коцкест екстериер ја заокружува сликата за стар, работнички настроен автомобил, кој се среќава претежно во руралните области на Русија и во други делови од светот каде што главната улога на возилото е сведена на транспорт на што е можно повеќе луѓе и предмети со најмалку трошоци?

Јасно е, Lada 2104 не е автомобил чија цел е постигнување на нелегални брзини, но автомобилот на сликите кажува поинаква приказна. Со максимална моќност од 400 КС оваа Lada до 100 km/h забрзува за 4,6 секунди. Мора да се согласите, ова не е руска „цигла“, ова е ракета.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил