Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Hyundai Tucson е најбрз кросовер придвижуван од водородни горивни ќелии
 
Spodeli
05 December 2015, 14:04


Hyundai Tucson е најбрз кросовер придвижуван од водородни горивни ќелии Hyundai Tucson Hyundai Tucson е најбрз кросовер придвижуван од водородни горивни ќелии
Hyundai неодамна го тестираше својот Tucson Fuel Cell во Калифорнија, при што моделот постави рекорд за најбрз сериски SUV модел со погон на водородни горивни ќелии...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во поглед на брзината, Hyundai Tucson Fuel Cell можеби и не е „демон“ како Buckeye Bullet, но сепак корејскиот кросовер придвижуван од водородни горивни ќелии е доволно брз за да има свој сопствен брзински рекорд. Колку други SUV модели може да се пофалат со такво нешто? Не премногу, но сигурно удел во тоа има и фактот што во моментов не постојат многу возила со погон на водородни горивни ќелии, посебно не во сегментот на SUV модели.

Hyundai неодамна го тестираше својот Tucson Fuel Cell во Калифорнија, при што моделот постави рекорд за најбрз сериски SUV модел со погон на водородни горивни ќелии. Наместо да ви кажуваме спојлери, погледнете го видеото подолу за да видите колкава брзина постигна корејскиот автомобил.

Моделот Tucson користи водородни горивни ќелии за придвижување на предната оска во комбинација со електричен мотор со моќност од 134 КС.


Hyundai Tucson
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил