Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Први официјални фотографии од моделот Volvo S90
 
Spodeli
02 December 2015, 21:12


Први официјални фотографии од моделот Volvo S90  Први официјални фотографии од моделот Volvo S90
Пред нас ги имаме првите официјални фотографии од сериската верзија на новиот шведски седан Volvo S90, автомобил со кој производителот конечно ќе може да одговори на германската доминација во овој сегмент...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Своето официјално деби автомобилот ќе го има следниот месец, на саемот за автомобили во Детроит, по што истиот ќе се наметне како сериозен ривал на моделите BMW Серија 5, Audi A6 и Mercedes E-Class, но и на Jaguar XF и Lexus GS. Инаку, S90 ја користи истата платформа како и неодамна претставениот XC90 SUV, а со истиот автомобил ќе ги сподели и опциите за хибридна моторизација, бидејќи се стреми да биде „најчистото“ возило во својата класа.

Претходно имавме можност да видиме фотографии од макети за овој модел, но сега се чини дека тие играчки не не' подготвија баш најдобро за конечниот изглед на автомобилот, бидејќи седанот изгледа далеку поатрактивно од сите наши првични претпоставки и замисли. Наскоро ќе имаме и повеќе информации.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил