Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Audi сред Лос Анџелес ги прикажа своите автомобили во комунистички бои
 
Spodeli
22 November 2015, 16:44


Audi сред Лос Анџелес ги прикажа своите автомобили во комунистички бои  Audi сред Лос Анџелес ги прикажа своите автомобили во комунистички бои
Audi R8, Audi RS7 и Audi S8 Plus се автомобилите кои германскиот производител ги прикажа во три одлични бои, кои потсетуваат на визуелните трендови од комунистичкиот период...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Годината е 1970-та. Лето е, а вие го напуштате вашиот дом сместен во сивиот блок од станбени згради во Букурешт и со нетрпение очекувате да го облечете портокаловиот костум за капење и да се нурнете во сината морска шир. Сите овие бои ќе ги најдете и на најбрзите автомобили на Audi, претставени на саемот за автомобили во Лос Анџелес. 

Audi R8, Audi RS7 Performance и Audi S8 Plus се автомобилите кои германскиот производител ги прикажа во три одлични бои, кои потсетуваат на визуелните трендови од комунистичкиот период во 70-тите години на минатиот век. 

Сите тие се енормно моќни возила: R8 доаѓа со 540 или 610 КС, RS7 Performance има 605, а S8 Plus располага со над 600 КС. Мора да се признае, навистина е кул да се видат автомобили во вака невообичаени бои, бидејќи во последно време станавме и помалку уморни од стандардните црни и бели нијанси.

Специфичните бои се Dynamite Red (односно портокаловата за R8), Nardo Grey (во која е обоен S8 Plus) и Ascari Blue (наменета за RS7 Performance).

Овие бои се „ексклузивни“ и Audi го нуди како дополнителна опција по цена од 2.000 до 2.500 долари.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил