Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Kia ќе повлече околу 260 илјади Soul модели поради проблеми со управувањето
 
Spodeli
14 November 2015, 20:23


Kia ќе повлече околу 260 илјади Soul модели поради проблеми со управувањето KIA Soul Kia ќе повлече околу 260 илјади Soul модели поради проблеми со управувањето
Kia ќе повлече 256.459 примероци од моделите Soul и Soul EV (2014-2015) поради проблеми со управувачот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Погодените модели се произведени во периодот помеѓу јануари 2014-та и септември 2015-та година. 

Кај овие хечбек модели, делот што обезбедува поврзување меѓу две компоненти на воланот може да се оддели, што води до губење на контрола врз возилото. Застапништвата ќе вршат преглед на погодените возила и доколку е потребно ќе направат замена на запчаникот. Тие, исто така ќe инсталираат дополнителен дел кој ќе го зајакне поврзувањето. Кампањата ќе започне на 22 декември.


KIA Soul
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил