Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Lancia објави службени скици на концептните модели
 
Spodeli
26 May 2010, 03:10


Lancia објави службени скици на концептните модели  Lancia објави службени скици на концептните модели
Долго запоставената Lancia полека се буди. Барем на тоа можат да се понадеваат љубителите на овој бренд на Fiat. Зошто е тоа така?...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Скиците кои беа објавени, го покажуваат патоказот по кој италијанскиот бренд чекори во развојот на своите нови модели. Некои од нив веќе имавме можност да ги запознаеме, како Fulvia Coupe и Granturismo Stilnova, а некои модели можеби се изненадување од Lancia. На приложените слики можеме да го видиме и наследникот на Ypsilon.

На крајот, да споменеме дека овие скици се дело на дизајнерското студио Centro Stile, кое спаѓа под закрила на Fiat.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил