Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Polestar изведбата на Volvo XC90 ќе развива најмалку 355 КС
 
Spodeli
05 November 2015, 19:44


Polestar изведбата на Volvo XC90 ќе развива најмалку 355 КС Volvo S60 - Cross Coutry - 2009 Polestar изведбата на Volvo XC90 ќе развива најмалку 355 КС
Возилото ќе биде придвижувано од доработена верзија на 2,0-литарскиот, 4-цилиндричен Drive-E агрегат...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Домашниот тјунер на шведскиот производител на автомобили, односно Polestar, најави дека наскоро на клиентите ќе им ја понуди својата изведба на новата генерација од моделот XC90, која ќе биде придвижувана од доработена верзија на 2,0-литарскиот, 4-цилиндричен Drive-E агрегат.

Иако станува збор за верзија со 4-цилиндричен мотор, од Polestar најавуваат дека истиот ќе има еднаква, а можеби дури и поголема моќност од старата 6-цилиндрична изведба. Како што се претпоставуваше, овој агрегат ќе има турбо полнач и компресор, а се очекува дека максималната моќност ќе изнесува барем 355 КС или 261 kW. Истата кон сите четири тркала ќе се пренесува преку 8-брзински автоматски менувач.

Наскоро треба да пристигнат повеќе информации во врска со овој модел.


Volvo S60 - Cross Coutry - 2009
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил