Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Nissan GT-R добива електрична изведба!?
 
Spodeli
18 October 2015, 17:37


Nissan GT-R добива електрична изведба!? Nissan GT-R Nissan GT-R добива електрична изведба!?
Со концептот Leaf RC Јапонците го најавуваат влезот на пазарот за електрични „тркачи“...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Строгите прописи во однос на емисиите на штетни гасови, дефинитивно ја менуваат автомобилската индустрија. Eco-friendly агрегатите полека стануваат приоритет за голем дел од производителите. Во овој контекст од Nissan најавија дека моделот GT-R наскоро би можел да биде придвижуван со помош на електрична енергија.

„Уште утре може во GT-R да вградиме електромотор, при што перформансите воопшто не би влошиле. Со концептот Leaf RC покажавме дека сме заинтересирани и за електрични „тркачи“ - изјави Герет Дансмор, директор на Nissan Europe задолжен за електрични возила.


Nissan GT-R
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил