Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Дијаманти на кацигите на Хамилтон и Батон за повеќе среќа
 
Spodeli
19 May 2010, 05:13


Дијаманти на кацигите на Хамилтон и Батон за повеќе среќа  Дијаманти на кацигите на Хамилтон и Батон за повеќе среќа
Сме виделе најразлични обиди на F1 тимовите да бидат пред конкуренцијата, но овој последниот на McLaren е особено интересен...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Имено, тимот вгради вистински дијаманти на кацигите и воланите на своите двајца возачи, сакајќи да им донесе повеќе среќа.
Дијамантите се плод на соработката на McLaren со Steinmetz Diamonds, кои се заслужни за украсувањето и гравирањето на шампионскиот венец на управувачот. Да потсетиме, Британците се последните двајца светски шампиони во најбрзиот спорт.Дијамантите беа наменети само за Монако и нема да ги видиме на ниту една друга трка сезонава. Можеби дека не му донесоа некоја посебна среќа на Батон, напротив...

Стари коментари
A sto ke izjavite sega posle mesec dena koga mclaren i nivnite vozaci se na vrvot ???????
Напишан од hahahahahah  пред  околу 120 месеци
kakvi dijamanti ako sakat neka stavat i 20 diamanti dzabe i e koa red bul imaat pobrz bolid od mclaren... taka da dzabe se trudat....inaku navivam za ferari no go obozavam vettel
Напишан од jas  пред  околу 121 месеци
Ma nee diamanti kuznaj stoo gjabeee ne gi bivaa .......Ferrari :D:D
Напишан од ST  пред  околу 122 месеци
lele lele ako go frli nekoj volanot kako baricelo so go isfrle :D ima da trcaat site po volanot :D:D:D:DD: hahahah ali vettel mnogu si go postovam bateto opasen e :D ali sepak jas ke recam Forza FERRARI!!!
Напишан од DIME  пред  околу 122 месеци
Не треба злато и дијаманти, треба талент и знаење.
Напишан од Бојан  пред  околу 122 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил