Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Осмата генерација на Toyota Hilux ќе има карактеристики на вистински SUV
 
Spodeli
25 September 2015, 19:49


Осмата генерација на Toyota Hilux ќе има карактеристики на вистински SUV Toyota Hilux - 2016 Осмата генерација на Toyota Hilux ќе има карактеристики на вистински SUV
Со над 16 милиони Toyota Hilux пикапи продадени до денес, марката го подготвува европското лансирање на осмата генерација од автомобилот ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новиот модел има за цел да направи фузија на својата легендарна издржливост со нов свеж изглед и возачко искуство карактеристично за SUV моделите.

Осмата генерација е подолга за 90 mm, поширока за 20 и 5 mm пониска од својот претходник, а сето тоа го зголемува внатрешниот и багажниот простор, додека пак капацитетот за влечење е зголемен на 3,2 тони.

Во поглед на моторизацијата, вклучени се два нови агрегати: 2,4-литарски D-4D и 2,8-литарски D-4D дизел мотори, за кои Toyota тврди дека ќе ја обезбедат најдобрата економичност во класата. Актуелниот 2.5 D-4D дизел агрегат ќе биде префрлен и во новиот модел, а од бензинската понуда тука е подобрената верзија на 2,7-литарскиот Dual VVT-i.

Новиот Hilux добива и нов надворешен дизајн со подобра опрема, при што главните промени во дизајнот се фокусираат на предната маска, светлата и браниците. Клиентите ќе можат да изберат меѓу 17 или 18-инчни алуминиумски тркала, а достапни се и три нови бои: Orange Spice, Volcano Red и Hydro Blue.


Toyota Hilux - 2016
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил