Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Шуми казнет поради престигнувањето на Алонсо
 
Spodeli
17 May 2010, 05:32


Шуми казнет поради престигнувањето на Алонсо  Шуми казнет поради престигнувањето на Алонсо
Легендарниот Михаел Шумахер, беше казнет со 20 секунди на трката во Монте Карло, поради непромисленото поминување на Фернандо Алонсо...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Бидејќи безбедносното возило беше на патеката и во последниот круг, престигнување не е дозволено. Сепак, Шумахер, во последниот свиок го помина Алонсо, со што си заработи „drive through“ казна, што на крајот од трката се пресметува како казна од 20 секунди додадени на времето на Германецот.

Така, тој ја заврши трката на 12-тото место и остана без бодови од Монте Карло.

Стари коментари
zs taka kolnes be?
Напишан од vase  пред  околу 121 месеци
Michael si e Michael.... samo napred!!!! 12 ili 1 on stalno kje bide sampion....
Напишан од Darko  пред  околу 121 месеци
Navivam za FERRARI,sto sakate mozete da kazete za nego,no samo toj ima 7 tituli.ako igral necesno toa mozat i drugite da go storat i da napravat 7 tituli.F1 napravi se za da go sopre FERRARI so svojata dominacija toa e fakt.
Напишан од Zlatko  пред  околу 121 месеци
Navivam za FERRARI,sto sakate mozete da kazete za nego,no samo toj ima 7 tituli.ako igral necesno toa mozat i drugite da go storat i da napravat 7 tituli.F1 napravi se za da go sopre FERRARI so svojata dominacija toa e fakt.
Напишан од Zlatko  пред  околу 121 месеци
Pa i babami ke osvoese 7 tituli ako go vozese toa ferrari, no kade e shumi koga vozi protiv pokonkurentni vozaci i timovi.Za verme na osvojuvanje na tie tituli gi snema Ayrton Senna, Mika Hakkinen dodeka Barrichello "morase" da mu podaruva pobedi na tacna.
Напишан од Crna Strela  пред  околу 121 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 4
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил