Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Mercedes – Benz спрема мега аеродинамичен концепт за Франкфурт
 
Spodeli
14 September 2015, 13:31


Mercedes – Benz спрема мега аеродинамичен концепт за Франкфурт Mercedes-Benz CLS - old Mercedes – Benz спрема мега аеродинамичен концепт за Франкфурт
Иако првата фотографија од новиот концепт на Mercedes – Benz не открива премногу, уште веднаш можеме да оцениме дека ќе се работи за аеродинамичен дизајн, што производителот веќе го потврди....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Да, задниот дел неодоливо потсетува на Audi A7, што секако не е лоша работа. Исто како и А7-ката и ова ќе биде купе со четири врати, но со особено внимание посветено на аеродинамиката, а веројатно со цел подобрување на перформансите и намалување на потрошувачката.Интересно, името на концептот е IAA, односно Intelligent Aerodynamic Automobile, исто како што е и кратенката на саемот во Франкфурт, каде ќе биде претставен.

Иако на саемот ќе биде само концепт, IAA веројатно ќе биде најава за ново купе со четири врати на Mercedes – Benz и тоа веројатно нов CLS, кој е веќе во петтата година од своето постоење.


Mercedes-Benz CLS - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил