Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Пристигнува Hyundai i20 Active
 
Spodeli
04 September 2015, 19:51


Пристигнува Hyundai i20 Active Hyundai i20 Пристигнува Hyundai i20 Active
За саемот во Франкфурт, Hyundai има подготвено неколку премиери. Една од нив е и онаа на i20 Active...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Станува збор за поробусна верзија на познатиот хечбек, кој го замени Getz 2008. Сега, во својата втора генерација, i20 е веќе достапен во верзии со три и пет врати.

Новиот Hyundai i20 Active се базира на моделот со пет врати, но има за 2,5 cm повисоко подвозје, пред се' благодарение на модифицираната суспензија. Исто така, има заштитни школки напред и одзади, „мускулести“ лакови на тркалата и повисока возачка позиција.

Европските потрошувачи ќе можат да избираат меѓу 1,0-литарски, 3-цилиндричен агрегат со две нивоа на моќност. Поефикасниот доаѓа со 100 КС, додека потентната верзија располага со 120 КС. Новиот i20 Active на штандот на Hyundai ќе биде поставен покрај Santa Fe, концептот Vision G и концептот N 2015 Vision Gran Turismo кој е најава за новата N дивизија.


Hyundai i20
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил