Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > IndyCar возачи го преминаа мостот „Голден гејт“ во чест на Џастин Вилсон
 
Spodeli
01 September 2015, 19:18


IndyCar возачи го преминаа мостот „Голден гејт“ во чест на Џастин Вилсон  IndyCar возачи го преминаа мостот „Голден гејт“ во чест на Џастин Вилсон
Неколку возачи преминаа преку мостот Golden Gate, со цел да му оддадат почит на неодамна починатиот Џастин Вилсон, кој им подлегна на повредите здобиени на Pocono Raceway...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во продолжение погледнете краток видео исечок од овој настан...

Џастин Вилсон

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил