Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Споредби > Режимот на Tesla Model S P85D не е толку „луд“ колку што тврди производителот
 
Spodeli
24 August 2015, 23:24


Режимот на Tesla Model S P85D не е толку „луд“ колку што тврди производителот Tesla Model S Режимот на Tesla Model S P85D не е толку „луд“ колку што тврди производителот
Иако задоволството на клиентите од Tesla Model S е на високо ниво, одвреме-навреме се јавуваат извештаи со одредени забелешки...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Consumer Reports купил еден Model S, а во текот на неговата експлоатација биле забележани проблеми со вратите, контролата и уште неколку помали неповолности. Се разбира, истовремено утврдени биле и доста позитивни страни, поради кои CR Model S е етикетиран како „најдобриот автомобил кој екипата досега го тестирала“, така што Consumer Reports му даде 99 од вкупно 100 поени.

Consumer Reports објави видео тестирање од нивниот P85D, во вредност од 128.000 долари, кое покажува дека режимот за забрзување на автомобилот и не е толку „луд“. Имено, во т.н. Insane режим, Tesla тврди дека автомобилот од 0 до 60 милји на час забрзува за 3,2 секунди, а најдоброто време во тестот изнесува 3,5 секунди. Во продолжение, погледнете го видеото во кое се тестираат перформансите на возилото.


Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Споредби 
 
 
 


Одберете нов автомобил