Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Уловен изгледот на Mercedes-AMG C63 Coupe
 
Spodeli
19 August 2015, 20:52


Уловен изгледот на Mercedes-AMG C63 Coupe Mercedes-Benz C63 AMG * Уловен изгледот на Mercedes-AMG C63 Coupe
Mercedes-AMG C63 пред јавноста треба да дебитира за неколку дена, но ние и денес имаме увид во неговиот изглед, благодарение на скриена камера за време на ексклузивната презентација...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Кога се работи за интернетот, јасно е дека не постојат никакви компромиси во врска со протокот на информации. Во свет кој забрзано се дигитализира, во кој постојат мобилни телефони со софистицирани камери, сите информации брзо пристигнуваат на глобалната мрежа. Mercedes-AMG C63 пред јавноста треба да дебитира за неколку дена, но ние и денес имаме увид во неговиот изглед, благодарение на скриена камера за време на ексклузивната презентација.

Купето C-Class неодамна ја доживеа својата промоција, па така општиот изглед на овој модел и не беше некоја голема енигма. Стандардниот AMG располага со 4,0-литарски V8 мотор со 475 КС и 650 Nm, додека пак S верзијата испорачува 510 КС и 700 Nm. Во двата случаи, во игра е менувач со седум брзини.


Mercedes-Benz C63 AMG *
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил