Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт
 
Spodeli
11 August 2015, 21:29


Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт  Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт
До отворањето на вратите на саемот за автомобили во Франкфурт има малку повеќе од еден месец, а дека намерите на Citroen се искрени, покажува и се' поголемиот број на визуелни прикази...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Една од најсвежите новости од светот на автомобилизмот е дека од францускиот производител Citroen ќе пристигне нов концепт со легендарното име Mehari. Всушност, станува збор за студија која ќе претставува основа за нова верзија на популарниот Cactus, но во кабриолет изведба. Воедно, целта на презентацијата е и истражување на пазарот, со цел да се оцени оправданоста на инвестицијата во евентуално сериско производство.

Дали и колку овој концепт потсетува на својот претходник, кој „жареше и палеше“ низ африканските колонии, проценете самите...

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил