Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Ford потврди производство на хибрид и PHEV C-Max
 
Spodeli
14 May 2010, 01:24


Ford потврди производство на хибрид и PHEV C-Max Ford C-MAX - old Ford потврди производство на хибрид и PHEV C-Max
Ford објави нови детали за нивните европски хибридни модели. „Гранките“ на компанијата во Валенсија, ќе ги произведуваат регуларната и хибрид верзијата на C-Max MPV, почнувајќи од 2013 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Одделот во Шпанија ќе добие 36 милиони долари за доразвивање на хибридната верзија на C-Max, која ќе биде ексклузивно наменета за европскиот пазар. Новиот C-Max е првиот модел на Ford лансиран за оваа година, и првиот модел на новата платформа, на кој ќе се темели и новиот Focus кој пристигнува во 2012 година. Како што гледате од сликите, C-Max е подолга „вагонска“ изведба на Focus.

Новите хибридни системи на Ford ќе бидат лансирани и во Северна Америка, а додатни детали се уште не се објавени. C-Max е придвижен од 1.6 - литарскиот EcoBoost мотор со четири цилиндари, кој ќе биде здружен со хибриден систем.


Ford C-MAX - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
SARMANTIOT HIBRID SO IRSKO POTEKLO.OVA E IRSKO A NE GERMANSKO
Напишан од ATANASOV  пред  околу 121 месеци
SARMANTIOT HIBRID SO IRSKO POTEKLO.OVA E IRSKO A NE GERMANSKO
Напишан од ATANASOV  пред  околу 121 месеци
SARMANTIOT HIBRID SO IRSKO POTEKLO.OVA E IRSKO A NE GERMANSKO
Напишан од ATANASOV  пред  околу 121 месеци
SARMANTIOT HIBRID SO IRSKO POTEKLO.OVA E IRSKO A NE GERMANSKO
Напишан од ATANASOV  пред  околу 121 месеци
Opel Calibra : колку си глуп опел калибра е спортски модел а ц-мах ти е семејна кола.
Напишан од miki  пред  околу 122 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил