Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Lada X Ray со цена од 9.000 евра
 
Spodeli
28 July 2015, 20:40


Lada X Ray со цена од 9.000 евра Lada X-Ray Concept Lada X Ray со цена од 9.000 евра
X Ray на пазарот ќе пристигне на почетокот на следната година со палета од три бензински мотори...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Минатогодишната ѕвезда на саемот за автомобили во Москва, Lada X Ray, е на прагот на сериско производство, што е потврдено и со официјални фотографии од внатрешноста на овој мини SUV модел.

X Ray на пазарот ќе пристигне на почетокот на следната година со палета од три бензински мотори со зафатнина од 1,6 литри со 106 или 114 КС како и 1,8-литарски агрегат со 123 КС.

Особено интересен е податокот за цената на новата Lada. Во Русија, автомобил со основна опрема која вклучува клима уред и неопходни безбедносни системи ќе чини околу 9.000 евра.

Тоа е солидна цена за руско - француски челик зарем не!? Уште само да се елиминира царината...


Lada X-Ray Concept
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил