Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Низ фотографии – ГН Барселона, Шпанија
 
Spodeli
11 May 2010, 02:42


Низ фотографии – ГН Барселона, Шпанија  Низ фотографии – ГН Барселона, Шпанија
Иако не беше интересна како претходните, ГН на Барселона донесе возбудувања на самиот крај од трката, кога Хамилтон излета од патеката поради дупната гума...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сепак, тоа не го спречи славјето на Австралиецот Марк Вебер, за кого ова е прво искачување на највисокото место на пиедесталот годинава. Со победата, тој се искачи на четвртото место во генералниот пласман и се приклучи на борбата за титулата, каде во моментов води Батон со 70 бодови.

На второто и третото место завршија Алонсо, односно тимскиот колега на вебер, Себастијан Фетел...

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил