Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Нови Lexus ES 350 и Lexus ES 300h
 
Spodeli
14 July 2015, 17:03


Нови Lexus ES 350 и Lexus ES 300h Lexus ES Нови Lexus ES 350 и Lexus ES 300h
На почетокот од годинава Lexus најави, а деновиве и со официјални фотографии е потврдено дека следната година ќе пристигнат освежени изведби од серијата ES...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Обновените ES 350 и ES 300h ќе понудат многу поатрактивен и спортски изглед, нови LED светла, многу хромирани детали, исклучително луксузен ентериер и голем избор на дополнителна опрема.

Новиот Lexus ES 350 и натаму ќе биде придвижуван од „стариот познаник“, односно бензинскиот V6 агрегат со зафатнина од 3,5 литри и 268 КС.

Возачите загрижени за животната средина на располагање го имаат хибридниот ES 300h, кој комбинира 2,5-литарски, 4-цилиндричен Atkinson агрегат и електричен мотор со заедничка моќност од 200 КС, солидна економичност и ниско ниво на емисија на штетни гасови.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил