Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Fiat размислува за враќање на Lancia Delta Integrale
 
Spodeli
07 July 2015, 19:50


Fiat размислува за враќање на Lancia Delta Integrale Lancia Delta Fiat размислува за враќање на Lancia Delta Integrale
Според најновите сознанија, во FCA (Fiat Chrysler Automobiles) jа разгледуваат можноста за враќање на моделот Delta. Имено, тоа би можел да биде последниот модел на Lancia, која по лансирањето на истиот целосно ќе згасне...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

И во минатото можеа да се слушнат гласини за ревитализација на моделот Delta, но досега по однос на тоа прашање не се случи ништо, па се чини дека добри се изгледите така да биде и овој пат.

Според извори од групацијата, раководството се соочува со се' поголем притисок за достоинствено збогување од Lancia, а секако, моделот Delta би бил најидеалниот за таква пригода. Сепак, Серџио Марчионе не е голем фан на ваквата идеја, бидејќи тој смета дека било каков новитет од Lancia може сериозно да ги загрози плановите за ревитализација на Alfa.

Се надеваме дека наскоро ќе имаме повеќе информации.


Lancia Delta
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил