Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Citroеn подготвува враќање на Méhari
 
Spodeli
25 June 2015, 01:34


Citroеn подготвува враќање на Méhari  Citroеn подготвува враќање на Méhari
Шефицата на францускиот бренд, Линда Џексон, официјално потврди дека во Citroen ја разгледуваат можноста за ревитализација на моделот Méhari...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Колку за потсетување, станува збор за автомобил кој се базира на моделот 2CV, што во периодот меѓу 1968-ма и 1987-ма година бил произведен во 150.000 примероци. Истиот бил популарен кај широк спектар на клиенти - од земјоделци до луѓе кои на одмор го користеле како т.н. beach buggy.

Џексон изјави дека модерната верзија на Méhari би била многу забавен новитет во понудата на Citroеn чија филозофија, по новото позиционирање на марката, гласи: „Забавни автомобили кои ќе измамат насмевки на лицата на клиентите“.

Колку што е сега познато, современиот Méhari би се базирал на некое идно компактно возило, па оттука можеме да очекуваме помала 3-цилиндрична моторизација, мала тежина, веројатно и делумно пластична каросерија, прифатлива цена и сл.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил