Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Brabus спрема своја изведба за новиот Smart
 
Spodeli
12 June 2015, 16:13


Brabus спрема своја изведба за новиот Smart Smart * ForTwo - 2015 * Brabus спрема своја изведба за новиот Smart
Според информациите, тјунинг компанијата Brabus работи на новата генерација Smart...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Се претпоставува како службената премиера на овој автомобил ќе биде одржана на саемот во Франкфурт. Според претходниот Brabus проект, може да очекуваме одредени технички и визуелни доработки на малиот градски автомобил.

Поконкретно, оваа верзија на Smart ќе добие нов аеродинамичен кит со нови браници, прагови и слично. Потоа од стандардната верзија ќе се разликува по ниската суспензија, спортскиот издув и подобрените сопирачки. Исто така, овој Smart ќе добие појачување на моторот.

Имено, се очекува автомобилот да биде покренат од 0.9 литарски TCe агрегат, кој фабрички развива 90 КС, додека во Brabus изведба се очекуваат околу 130 КС. За крај додаваме дека двата Smart модела, односно ForTwo и ForFour ќе минат низ рацете на Brabus, со што ќе добиеме два нови Brabus проекти.


Smart * ForTwo - 2015 *
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил