Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Volvo S90 пристигнува следната година
 
Spodeli
04 June 2015, 22:19


Volvo S90 пристигнува следната година  Volvo S90 пристигнува следната година
Volvo следната година на саемот за автомобили во Детроит ќе ја претстави својата најголема лимузина досега, моделот S90...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Според најновите сознанија, финалните тестови на автомобилот ќе започнат кон крајот на годинава. Моделот S90 ќе биде сосема нов автомобил, кој ќе се базира врз платформата на Volvo XC90. Неговиот дизајн ќе биде под влијание на концептот Universe (на сликата).

Моторизацијата главно ќе биде преземена од моделот XC90. Најмногу моќ и најдобри перформанси ќе понуди T8 Twin Engine кој всушност е комбинација на 4-цилиндричен, 2,0-литарски турбо бензински агрегат и електричен мотор поставен во задниот дел.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил