Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Новата генерација на Dacia Duster ќе има изведба со седум седишта
 
Spodeli
04 June 2015, 21:29


Новата генерација на Dacia Duster ќе има изведба со седум седишта Dacia Duster Новата генерација на Dacia Duster ќе има изведба со седум седишта
Според најновите податоци, наследникот на актуелниот Duster на пазарот би требало да пристигне до крајот на 2016-та година, а романскиот производител покрај стандардната верзија со пет, наводно има намера да понуди и попрактична изведба со седум седишта...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Стандардната верзија би била долга околу 4,3 метри, значи слично колку и сегашниот модел, а изведбата со продолжено меѓуоскино растојание и седум седишта би требало да достигнува околу 4,5 метри и на пазарот би требало да пристигне година дена подоцна.

Врз финалниот изглед на автомобилот големо влијание се очекува да има концепт моделот Oroch, кој патем речено е пикап, па ништо чудно во понудата да биде вклучена и ваква каросериска изведба. Како и да е, дизајнот на следниот Duster се очекува да биде само еволуција на сегашниот модел, а тоа се однесува и за неговите технички карактеристики, вклучувајќи ја и понудата за моторизација.


Dacia Duster
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил