Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Макс Верстапен го поведе својот татко на „експлозивно“ возење
 
Spodeli
03 June 2015, 21:16


Макс Верстапен го поведе својот татко на „експлозивно“ возење Renault Clio RS Макс Верстапен го поведе својот татко на „експлозивно“ возење
Погледнете го ова интересно видео интервју реализирано од страна на поранешниот Формула 1 возач Јос Верстапен, кој всушност разговара со својот син Макс, кој е најмладиот Ф1 пилот во историјата на натпреварувањето...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Интервјуто е направено за Холандската телевизија за време на викендот кога се возеше Големата награда на Монако, а прикажува ситуација во која Макс за прв пат во живот, во патнички автомобил го вози својот татко Јос низ улиците на Монте Карло, каде што подоцна „леташе“ со Ф1 болидот.

За сите нас кои не знаат холандски, видеото овозможува англиски превод, од којшто се надеваме дека ќе го разберете дијалогот меѓу синот и таткото, но дури и поинтересно е да се следат изразите на лицето кои ги прави Јос во текот на возењето, додека Макс се обидува да го извлече максимумот од автомобилот Renault Clio RS.


Renault Clio RS
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил