Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Volkswagen го најави новиот фонт на компанијата
 
Spodeli
30 May 2015, 21:06


Volkswagen го најави новиот фонт на компанијата  Volkswagen го најави новиот фонт на компанијата
Маркетинг директорот на Volkswagen, Ксавиер Шардон неодамна објави дека производителот после долго време решил да го обнови изгледот на буквите во сите свои каталози и маркетинг кампањи...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поконкретно, новиот фонт ќе носи назив Volkswagen Text, а ќе биде замена за досегашниот Volkswagen Utopia.

Новиот фонт ќе се користи на сите места, почнувајќи од ознаките во автомобилот па се' до каталозите и рекламите видеа.

Volkswagen Text е опишан како модерен фонт кој нуди подобар динамички контраст и е инспириран од специфичниот дизајн на возилата.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил