Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Како Верстапен го „уништи“ Хамилтон во Монако?
 
Spodeli
26 May 2015, 23:25


Како Верстапен го „уништи“ Хамилтон во Монако?  Како Верстапен го „уништи“ Хамилтон во Монако?
Познавачите долго време ќе зборуваат за настаните што се случија во финишот на годинашната Голема награда на Монако...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако Британецот беше далеку пред учесниците во несреќата, токму младиот Макс Верстапен (17 години) најмногу влијаеше Хамилтон да не обезбеди уште една сигурна Ф1 победа.

Очигледно, во жарот на борбата, Верстапен ја промаши точката на сопирање и излета во задниот дел на болидот на Lotus. Понатаму, се' останато беше прашање на среќа, па младиот возач заврши во безбедносната зона.

Нешто помалку „среќа“ имаше Хамилтон кој по излегувањето на безбедносното возило, беше повикан во боксот за промена на пневматици. Се' што се случуваше потоа е историја...

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил