Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Забрзувањето на овој Nissan GT-R R35 остава без зборови
 
Spodeli
26 May 2015, 22:00


Забрзувањето на овој Nissan GT-R R35 остава без зборови Nissan GT-R Забрзувањето на овој Nissan GT-R R35 остава без зборови
Верувајте, никогаш не сте виделе нешто слично на улиците...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

По ова видео, сите членови на нашата редакција имаа блага вртоглавица и не можеа да поверуваат на сопствените очи.

Верувајте, и натаму сме под импресии, но едвај чекаме ова неверојатно видео го споделиме со вас. Во него, Nissan GT-R R35 си вози по автопат кога автомобилот (од кој всушност се снима), му се приближува јасно ставајќи на знаење дека сака дуел.

Во моментот кога автомобилот ќе го престигне Nissan-от, секој би си помислил дека битката е завршена бидејќи победничкото возило произведува неверојатен звук од моторот, што не дава многу надеж за противникот. Но, чекајте малку другари, што беше тоа?!

Гарантирано, никогаш не сте виделе нешто слично на улиците...


Nissan GT-R
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил