Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Одлична вест - Шумахер се опоравува
 
Spodeli
23 May 2015, 21:59


Одлична вест - Шумахер се опоравува  Одлична вест - Шумахер се опоравува
Сабине Кем, медиумскиот менаџер на Михаел Шумахер, вчера откри дека здравствената состојба на седумкратниот светски шампион во Формула 1 постојано се подобрува...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Кем до јавноста се обрати преку видео интервју во кое изјави: „Многу сме среќни што може да соопштиме дека состојбата на Михаел и натаму се подобрува, земајќи ја предвид тежината на повредите кои ги имаше. Се разбира, борбата и натаму продолжува, но сите ние сме среќни што и натаму има можност за подобрување“.

Да се потсетиме, во текот на својата кариера Шумахер има победено во 91 Гран-при трка, а по неговата ски несреќа во која тешко ја повреди главата беше во кома речиси 17 месеци.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил