Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Nissan ќе започне со продажба на X-Trail Hybrid
 
Spodeli
09 April 2015, 18:57


Nissan ќе започне со продажба на X-Trail Hybrid Nissan X-Trail Nissan ќе започне со продажба на X-Trail Hybrid
Во текот на следниот месец, на јапонскиот пазар, Nissan ќе ја понуди хибридна верзија на кросоверот X-Trail. Изгледот останува идентичен со стандардниот модел, а сите промени се под хаубата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

X-Trail Hybrid со заеднички сили го придвижуваат четири-цилиндричен 2,0-литарски бензински агрегат и електромотор, а вториот својата енергија ја црпи од литиум - јонски батерии. Моќноста се пренесува преку XTronic менувач.

Конвенционалниот агрегат достигнува 147 КС при 6.000 вртежи во минута и 153 Nm вртежен момент. Електромоторот дава моќ од 41 КС и 160 Nm максимален вртежен момент. Возилото има систем за регенерирање на енергијата и на тој начин ги полни батериите во текот на возењето.

Предностите од користењето на хибриден погон се согледуваат во намалената емисија на штетни гасови и просечната потрошувачка од само 4,8 l/100 km.


Nissan X-Trail
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил