Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Прва официјална фотографија од новата Kia Optima
 
Spodeli
27 March 2015, 21:48


Прва официјална фотографија од новата Kia Optima KIA Optima Прва официјална фотографија од новата Kia Optima
Kia ја објави првата официјална фотографија од новата генерација на моделот Optima, која ќе биде претставена следниот месец на саемот за автомобили во Њујорк...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како и што се очекуваше, новата генерација, голем број карактеристики на надворешниот дизајн ги споделува со концептот Sportspace претставен во Женева. Меѓутоа, Optima ќе остане лесно препознатлива, па може да се каже дека дизајнот е пред се' еволуција од оној на претходникот.

Производителот веќе најави дека четвртата генерација на автомобилот ќе биде достапна со неколку мотори и дека патничката кабина ќе нуди повеќе простор и комфор, како и богата опрема, со многу промени во однос на претходниот модел.

Понудата за моторизација на европскиот модел најверојатно ќе ја чинат 1,6 и 2,0-литарски турбо бензински агрегати и 1,7-литарски CRDi турбо дизел мотор кој би можел да најде свое место и во хибридната (дизел-електрична) верзија што исто така се очекува на пазарот.

По седан верзијата, на пазарот во блиска иднина би требало да пристигне и караван изведбата која ќе биде директно инспирирана од гореспоменатиот Sportspace концепт.


KIA Optima
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил